Rychloservis

IBZ - rychloservis

V síti našich provozoven nabízíme služeby rychloservisu:

  1. čištění interiérů vozidel
  2. čištění klimatizace
  3. kontrolu a seřízení geometrie vozidel.

 

 

Otevřeli jsme v Plzni novou strojírenskou divizi IBZ group s.r.o. Moderní strojírenská společnost se zaměřuje na výrobu přesných upínacích hrotů ŠKODA, kvalitní strojírenskou výrobu a technologie.

Pokud máte jakékoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat zde.


Čištění interiérů vozidel
IBZ -Čištění interierů

Luxování a suché čištění interiéru

Jeden pracovník vyluxuje v interiéru vše mimo stropu vozidla, což zahrnuje sedačky, zavazadlový prostor, čalounění auta, luxování koberečků nebo vyčištění podlahových gum a otření prachu v interiéru.

Ošetření je prováděno vysavačem KÄRCHER. Čištění trvá přibližně 30 minut, podle stupně znečištění.

Tepování interiéru auta

Pracovník tepuje čalounění interiéru automobilu nepěnivým saponátem. Pro tepování používá tepovač (extraktor) typu Tornado GUN značky Berner. Tepování interiéru trvá přibližně 2 až 4 hodiny.

Ošetření plastových dílů interiéru

Ošetření plastových dílů interiéru provádí jeden pracovník po dobu 30 až 90 minut. Pracovník očistí ručně plastové části interiéru auta vodou se saponátem a po uschnutí ošetří tyto části přípravkem na plastové díly. Tento přípravek ctí vlastnosti povrchu. Matné části zůstanou matné a lesklé části zůstanou lesklé.

Vyčištění oken auta

Pracovník umyje okna a ošetří přípravkem na okna, který zanechá okna bez šmouhy. K ošetření je použit čistič oken Active. Umytí oken je prováděno ručně. Ošetření trvá přibližně 30 minut.

Pokud máte jakékoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat zde.

Čištění klimatizace
IBZ - čištění klimatizace

Vyčištění a doplnění klimatizace

Klimatizace je dnes již v mnoha případech součástí základního vybavení vozidel. Stává se tak nepostradatelným pomocníkem, který v automobilu vytváří příjemné prostředí nejen v létě, ale v podstatě v průběhu celého roku.

Ačkoliv se klimatizace jeví jako uzavřený systém, nevyžadující žádnou údržbu, dochází zde k pozvolnému úniku chladícího média, jehož velikost se uvádí až 30% za 2 roky. Běžná údržba spočívá především v kontrole předepsaného množství chladícího prostředku a dalších operací, které jsou součástí automatického testu našich servisních přístrojů.

Naše moderní zařízení umožňuje odsát chladící prostředek a následně provést jeho recyklaci. Vlivem recyklace se také odloučí část oleje, který je nezbytnou součástí chladící náplně. Poté přístroj provede test těsnosti systému a následné vakuování klimatizace, které je nutné pro správné naplnění celého systému. Následně se klimatizace doplní chladícím prostředkem a novým olejem na takové množství, které předepisuje výrobce vozidla.

Dezinfekce výparníku

Dezinfekce výparníku a větracích šachet patří mezi základní údržbu klimatizace, kterou by měl každý majitel vozu s klimatizací pravidelně dodržovat. Výparník klimatizace je díl, který slouží k ochlazování proudícího vzduchu, nasávaného ventilátorem z okolí, zbaveného nečistot vlivem průchodu přes pylový filtr.

Při provozu klimatizace se na výparníku vlivem teplotních rozdílů sráží atmosférická vlhkost, která vytváří ideální prostředí pro tvorbu mikroorganizmů a plísní. Takto zanedbaná klimatizace má nejen škodlivé účinky na zdraví cestujících, ale obtěžuje prostředí uvnitř automobilu i zápachem. Pokud se po dezinfekci klimatizace nepodaří napoprvé zápach úplně odstranit, je to známka zanedbané údržby a je potřeba dezinfekci v krátké době zopakovat. Jako prevenci doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět 2x za rok.

Pylový filtr topení

Tento filtr se po určité době zanese prachem listím apod. a tím se velmi výrazně snižuje účinnost ventilátoru topení a také klimatizace.

Pokud máte jakékoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat zde.

Kontrola a seřízení geometrie vozidel
IBZ - kon

Správné seřízení náprav vozidla zvyšuje životnost pneumatik, zlepšuje komfort jízdy a má vliv na celkovou bezpečnost provozu. Doporučuje provést kontrolu geometrie po každé výměně pneumatik.

Technický stav pneumatik dovede prozradit, v jakém stavu se vozidlo a jeho podvozek nachází. Velmi důležitou roli u podvozku hraje především jeho správné nastavení. Pokud tuto skutečnost motorista podceňuje, neprojeví se to jen zvýšením provozních nákladů, ale především zhoršením jízdní stability. A zde se zvýšený zájem o stav podvozku skutečně vyplatí!

V našich pobočkách vám naši pracovníci posoudí nejen technický stav provozovaných pneumatik, ale odbornou radou i poradí, jak zjištěné závady odstranit. Jedna z možností, kterou provádíme ve vybraných servisech je i kontrola a případně následné seřízení zjištěných závad v geometrii podvozku vozidla.

Tuto kontrolu provádíme na moderním zařízení. Jedná se o elektronické osmi-senzorové či kamerové zařízení s indikací naměřených hodnot. Naměřené hodnoty jsou porovnávány s hodnotami dodanými výrobci vozidel pro jednotlivé modely. Výstupem měření je záznam naměřených hodnot z tiskárny, která je součástí zařízení. Zjištěné odchylky vám mohou naši mechanici okamžitě seřídit.

Všechna zařízení jsou pravidelně kalibrována s vysokou přesností.

Požadujte kontrolu geometrie v našich servisech, které jsou pro tuto činnost vybaveny ! Zvýšíte životnost svých pneumatik, zlepšíte komfort jízdy a zvýšíte bezpečnost provozu.

Pokud máte jakékoliv dotaz, neváhejte nás kontaktovat zde.